+48 22 728 10 79

Wpis opublikowany 28.10.2015


Współczesne szafki metalowe

Wykonane z metalu szafki coraz częściej stają się ważnym elementem wyposażenia miejsc użyteczności publicznej – urzędów, dworców, hal sportowych, etc. Jest to spowodowane ich licznymi zaletami – przede wszystkim niezawodnością i solidnością, ale nie tylko. Co stanowi o sukcesie szafek metalowych? Dlaczego ew tak krótkim czasie zyskały taką popularność w naszym kraju? Na te oraz kilka innych pytań spróbujemy udzielić odpowiedzi w niniejszym wpisie.

Wielozadaniowość

Ogólnie rzecz biorąc, metalowe szafki można podzielić na kilka rodzajów. Mamy zatem szafki ubraniowe (wykorzystywane w szkołach i zakładach pracy), szafki narzędziowe, szafki na broń, a nawet szafki elektryczne i telekomunikacyjne służące do ochrony delikatnych instalacji.

Szafki ubraniowe świetnie sprawdzają się na basenach, siłowniach i w innych obiektach użyteczności publicznej. Można w nich bezpiecznie przechować odzież wierzchnią oraz inne rzeczy osobiste. Dzieci w wieku szkolnym szczególnie doceniają zalety płynące z posiadania własnej szafki – możliwość zostawienia podręczników oraz butów na zmianę, bez konieczności noszenia ich w plecaku przez cały dzień, jest ogromnym ułatwieniem.

Bez profesjonalnych szafek narzędziowych nie jest w stanie obejść się żaden warsztat ani garaż. Ich zastosowanie jest tak duże, że są wykorzystywane zarówno przez zawodowych mechaników, jak i domowych majsterkowiczów.

Szafy telekomunikacyjne to akcesoria specjalnego przeznaczenia. Nie służą do przechowywania części zamiennych, narzędzi ani odzieży, zamiast tego chroniąc wrażliwą elektronikę przed działaniem czynników zewnętrznych. Ze względu na swoją niezwykle odpowiedzialną rolę, szafki telekomunikacyjne oraz elektryczne muszą przejść szereg testów i otrzymać wymagane atesty.

Dobra inwestycja

Metalowe szafy i szafki wciąż stanowią jedynie niewielki procent nowoczesnych mebli. Mimo iż ich zastosowanie jest znacznie szersze, w świadomości wielu ludzi wciąż funkcjonują jako nieporęczne „skrzynki” na odzież. Przekonania takie odchodzą jednak pomału w zapomnienie i te funkcjonalne, trwałe meble zaczynają nieśmiało pukać również do naszych mieszkań. Wszystkim szkołom oraz urzędom, które wciąż zastanawiają się nad zasadnością zakupu metalowych szafek możemy je śmiało polecić. Nie tylko pozwalają na lepsze wykorzystanie niezbędnej przestrzeni, ale są przy tym niezwykle solidne. Odciążą w codziennych obowiązkach zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.