+48 22 728 10 79

Wpis opublikowany 02.02.2016


Sposoby wykorzystania szaf metalowych

Wiele firm, instytucji prywatnych i państwowych, małych i dużych przedsiębiorstw inwestuje w wyposażenie swoich biur oraz pomieszczeń służbowych. Każdy właściciel chce, aby zakupione przedmioty spełniały wszystkie oczekiwania, były funkcjonalne, wytrzymałe i dodatkowo ładne się prezentowały. Czy szafy metalowe to dobry wybór? W jakich branżach sprawdzają się najlepiej?

Biura małe i duże

Miejscem, w którym można wykorzystać metalowe meble są na pewno biura, sekretariaty lub recepcje. Głównie dlatego, że tam gromadzi się najwięcej cennych informacji, istotnych dokumentów, danych personalnych. Dzięki regałom z wieloma przegródkami można zachować nie tylko porządek, ale również chronologię i kategoryzację. Co ważne, większość szafek kartotekowych lub archiwalnych posiada poręczne uchwyty oraz możliwość wprowadzenia numeracji, sygnatur lub innych oznaczeń ułatwiających użytkowanie.

Warsztaty i garaże

Każdy mechanik samochodowy lub domowy majsterkowicz wie, że właściwa segregacja narzędzi, urządzeń i sprzętów to podstawa pracy. Dzięki metalowym szafkom, wózkom, regałom można zachować porządek, działać sprawniej, w sposób skuteczny i zorganizowany. Oczywiście, aby wszystko odkładać na miejsce warto wprowadzić kategorie, działy lub postępować według innych schematów (gabaryty przedmiotów, nazwy, użyteczność).

Pierwsza pomoc

Od wielu lat szpitale, kliniki, przychodnie, gabinety lekarskie lub weterynaryjne oraz apteki wyposażają się w metalowe meble. Są nie tylko gwarancją czystości, ale również długowieczności i walorów estetycznych. Zachowują sterylność w pomieszczeniach, nie wchodzą w reakcje z substancjami chemicznymi, nie mają negatywnego wpływy na zdrowie i życie człowieka. Poza tym ułatwiają wykonywanie badań, prowadzenie skomplikowanych operacji oraz obsługę pacjentów na najwyższym poziomie.

Magazyny i hurtownie

Wielkopowierzchniowe hale, które służą do przechowywania towarów muszą sortować i segregować dostawy tak, aby nie stwarzać żadnych problemów. Z tego względu największą popularnością cieszą się metalowe regały, które wytrzymują próby obciążeniowe. Są nie tylko solidnie wykonane, ale również mocne i odporne na zniszczenia.

Ochrona dóbr materialnych

Wiele firm przechowuje na zapleczach bardzo cenne dokumenty lub dobra materialne. Często stosują zwykłe sejfy, które łatwo zniszczyć i wyjąć zawartość. Z tego właśnie względu przedsiębiorstwa produkcyjne sprzedają profesjonalne szafy ochronne, odporne na ogień, wodę lub inne niedogodności.

Reasumując, meble metalowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Oprócz wymienionych wyżej propozycji warto wspomnieć o szafach telekomunikacyjnych, szafkach na klucze lub korespondencję, szafach energetycznych, na broń lub szafkach stanowiących obudowę hydrantów.